Pracownia
 

 wonder

(z ang. zachwyt, ciekawość)

 

"
Magiczne w biżuterii jest to, że pozwala wykorzystać szlachetne materiały, które powstawały miliony lat w sercu Ziemi, żeby rękami rzemieślnika stworzyć coś pięknego dzięki umiejętnościom i wiedzy zdobywanych latami. Co więcej to małe dzieło sztuki staje się symbolem Waszych emocji.
"

 

Po wielu latach spędzonych przy warsztacie, wypracowałam estetykę najbliższą mojemu sercu, charakteryzującą się eleganckim minimalizmem. Prostota form jest oczywiście złudna – w wyrafinowany sposób podkreśla skomplikowanie nie tylko rzemiosła, ale też użytych materiałów: kamień szlachetny będący sercem wyrobu jest fascynującym efektem zawiłych procesów chemicznych i fizycznych.

Każdy pierścionek wykonuję dla Was w swojej warszawskiej pracowni. Termin realizacji może wynieść do 3 tygodni.

Diamenty, szafiry i inne kamienie szlachetne są fascynującymi kreacjami natury – chciałam wiedzieć nie tylko jak je oprawić, ale też jak powstały, skąd się bierze ich kolor, na jakich zasadach oceniana jest ich jakość, jakie mają właściwości i trwałość. Dlatego podjęłam studia w Gemological Institute of America – instytucji wyznaczającej standardy w gemologii, czyli nauce o kamieniach szlachetnych. Przez moje ręce przeszły setki kamieni - dzięki temu widzę różnicę między kamieniem z niższej półki, a tym wysokiej jakości, jakiej chciałabym używać w swoich projektach.

Nieustannie dokształcam się nie tylko w teorii, ale również praktyce i sztuce złotniczej u mistrzów fachu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl